Ať začínáte podnikat, nebo podnikáte již roky, každý čas od času potřebuje motivaci a nalít novou energii a nápady do žil. A právě to si můžete vzít z těchto čtyř filmů.
businessmana stůl

Deli Man

Překvapivě se jedná o dokument, který byl natočen o vzestupu amerického lahůdkářství. Filmaři pracovali s několika velice úspěšnými podnikateli a tahali z nich rozumy, rady, tipy a jejich cestu k úspěchu a ke štěstí. Ve filmu se nachází i velice známý Ziggy Gruber.

Právě příběh a samotná osoba Grubera je velice inspirativní. Deli Man je počin především o vášni a lásce v podnikání a důležitosti dobrých vztahů se zákazníky.

Dáma ve zlatém

Tento film o židovské Rakušance je poměrně známý a možná jste ho v televizi už zahlédli. Příběh pojednává o ženě, která se snaží po druhé světové válce získat zpět majetek, který byl její rodině zabaven během války. Důležitý je pohled do jejího vnitřního boje, kdy se chce svůj boj s vládou vzdát, ale zároveň ví, že to není možné a jednoduše musí pokračovat.

U podnikatelů je takový pocit velice častý. Z tohoto filmu ovšem vyplývá, že se nemusíte bát selhání. Ale hlavně se nikdy nesmíte vzdát. I když boj bude dlouhý, nepřestávejte.
červené tulipány

Vlk z Wall Street

Tento film v seznamu nesmí chybět. Zajisté není třeba ho představovat, protože ho zaručeně každý podnikatel i osoba samostatně výdělečně činná viděli. A pokud ne, tak se na něj okamžitě podívejte. Ponaučením tohoto filmu je, že úspěšný byznys musíte postavit na pevných hodnotách a férovém jednání. Podvody a chamtivost vás nikam nedostanou. A když ano, tak ne na moc dlouho. K dobrému podnikání se nemůžete dostat rychle a snadno.

Královna

Jak název napovídá, film Královna se odehrává v Anglii a týká se soukromí královny Alžběty II. Popisována je zde situace, která nastala bezprostředně po smrti princezny Diany, kdy se královna naprosto uzavřela a odmítala s kýmkoli mluvit. Tím rozzlobila hodně lidí a až premiér Tony Blair ji přesvědčil, že se musí opět začít chovat jako správná královna.

Z tohoto netradičně vybraného filmu vyplývá, že i když jste šéfem společnosti, tak musíte naslouchat názorům druhých lidí. Především v krizových situacích, kdy váš vlastní úsudek nemusí být pro vaši budoucnost tím nejlepším.