V koupelně máme sprchový gel snad všichni, ženy ještě k tomu několik druhů, za dob našich babiček a prababiček se však používalo klasické mýdlo, které obsahovalo jen přírodní suroviny, a ještě si do něj přidávali bylinky, když si přečtete složení některých sprchových gelů, může se zdát, že jsou spíš plné chemie. Je tedy opravdu lepší než klasické mýdlo?
Sprchový gel je vhodné kupovat podle Vaší pokožky, zároveň je dobré si pozorně přečíst jeho složení, nestačí, že jen bohatě pění a příjemně voní, můžete se s ním jeden večer umýt a ráno se probudit s alergickou reakcí, zvláštní pozor si dejte u „akčních“ sprchových gelů za 30 korun, tam je složení opravdu zajímavé.
deodorant STR 8
Také není dobré používat sprchový gel Vašeho přítele nebo naopak přítelkyně, každý má jiné složení, a je určený pro jinou pokožku (přece jen ta mužská je trochu hrubší), takže tohle rozhodně nedělejte, stejně tak se nedoporučuje sprchový gel používat na intimní partie u žen, pro tyhle partie byste měli mít doma intimní gel, nebo právě přírodní mýdlo, obsahující látky k ošetření a hygieně těchto partií.
mandlové výrobky
Pokud sprchový gel používáte, volte raději bez parfemace, dohromady s vůní Vašeho těla by z toho místo vůně mohl vzniknout pravý opak.
Účinné jsou však abrazivní sprchové gely, tzv. peelingové, které ocení hlavně ženy, pomohou Vám zbavit se odumřelé pokožky.
Proč jsme vlastně upustili od klasického mýdla? Z pohodlnosti, je jednodušší zmáčknout lahvičku, nadávkovat si potřebné množství, nikde nemáme nic „upatlané“ od klasického mýdla a dlouhou dobu se tradovalo, že klasické mýdlo pokožku vysušuje. To ovšem není pravda, ano, je to možné u mýdel za 5 korun, ale pokud si koupíte sice klasické, ale kvalitní mýdlo s přídavky různých bylin, včetně té proti vysušování pokožky, nic takového Vám nehrozí.
Ale jestli budete používat sprchový gel nebo klasické mýdlo, je čistě rozhodnutí každého z nás, kromě lidí, kteří sprchové gely (právě kvůli jejich složení), používat nemohou, mají tak citlivou pokožku, že si musí kupovat speciální tuhé mýdlo, nebo ještě lepší je varianta – vyrobit si ho doma.