Bydlení nejsou jenom radosti, ale také starosti. Zvlášť pokud ještě splácíte hypotéku na dům, ve kterém bydlíte, jistě nacházíte spoustu důvodů, proč šetřit. Může to být ekologičnost, mohou to ale být i peníze. Ať už chcete šetřit z jakéhokoliv důvodu, poradíme vám, na co se zaměřit, pokud vám to stále ještě moc nejde.
dětská ruka

·         OHŘEV VODY A VYTÁPĚNÍ
Pokud chcete právě ušetřit za teplotu a teplou vodu, nejspíš může být na vině ohřívač vody nebo kotel. Pokud máte vlastní dům, je snazší investovat do kotle, který je schopen propojit vytápění domu a ohřev vody. Tyto kotle se nazývají kombinované. Dorazily už i na náš trh a nejsou tak předražené. Tyto kotle jsou poháněny elektřinou. Jejich součástí je tepelný výměník.

·         KOHOUTKY
Zaměřte se na baterie u umyvadel a dřezů, van nebo třeba u spojů myček a praček. Neprotéká?  Kapající kohoutky mohou být i na zahradě, pokud tam máte výpustku z vodovodního kohoutku pro zahradní účely. Kapající kohoutek vás může stát až deset litrů vody denně, to může klidně znamenat kubík za deset dní, a tři stovky kubíků za rok. Nepodceňujte kapající kohoutky nebo nesprávně udělaná těsnění. Ihned všechno opravte.
sklenice pod kohoutkem
·         ZAMĚŘENO NA SPRCHU
Respektive její průtok. Pokud je příliš slabý, bude vám trvat alespoň dvojnásobně dlouhou dobu, než budete mít pocit, že jste dobře umytí. Navíc, pokud máte starou hlavici, je pravděpodobné, že má příliš vysoký průtok při malém tlaku vody.
houbička na dřezu

Jaké jsou další tipy na šetření teplou vodou?

–          Myčku zapínejte jenom ve chvíli, kdy je opravdu plná
–          Nezapomínejte, že i sprchování se do teplé vody počítá. Tedy místo toho, abyste se myli neustále pod tekoucí vodou několik desítek minut, zapínejte vodu jenom ve chvíli, kdy ze sebe potřebujete spláchnout mýdlo, holicí pěnu nebo šampon.