Pokud milujete zvířata a rádi byste si pořídili dalšího domácího mazlíčka, není se čemu divit. Rybičky už máte, andulku taky a všichni se snesou? Přemýšlíte nyní o zakrslém králíčkovi?  Ani to by neměl být problém, je však třeba dodržovat některé zásady.
 

Kočka jako predátor

Podíváme-li se na to z hlediska hierarchie, kočka ve volné přírodě zastává roli predátora. Svými ostrými drápky loví hlodavce a drobné tvory. Proto i králík pro ni představuje možnou kořist. V domácích podmínkách však, pro vás naštěstí, toto rozdělení neplatí. Domestikovaná kočka nemá potřebu lovit, a proto může s králíkem tvořit dokonalý pár. I přesto se však vyplatí být obezřetní. A jak již bylo řečeno, také dodržet některé dobře míněné rady.
 

Králík kotě vycvičí

Prvním pravidlem je, že je vždy lepší pořídit si nejprve zakrslého králíka a až nějaký čas poté si můžeme přivézt domů kotě. Králíček si malé koťátko totiž “vycvičí”. On tam byl první, domov vnímá jako své území, a proto je tam také pánem. Po období otrkávání si spolu oba domácí mazlíčci budou hrát, honit se a dovádět.
 

Králíček jako kořist

V opačném případě, tedy pokud již máme doma dospělou kočku, vám malého králíčka do společné domácnosti, pořídit nedoporučujeme. Dospělá kočka, totiž pak už své pudy nemusí nezapřít a bude malého králíčka považovat nejen za kořist, potravu, kterou jste jí pořídili, ale také za vetřelce, který nepříjemným způsobem narušuje její teritorium. Pak se nebudou obě zvířátka honit ve hře, ale bude to boj doslova o život. Otázkou je, kdo by tento boj vyhrál a jak by asi po takové honičce vypadala vaše domácnost.
 

Hlídejte je!

Pokud tedy máte králíka, můžete si malé kotě pořídit. I přes veškeré láskyplné chování obou tvorečků, se však přesto nedoporučuje nechávat je spolu o samotě. A také při jejich společných hrách je rozhodně mějte oba na očích. Kočka by totiž mohla králíčka škrábnout drápkem a ošklivě mu ublížit. Ve většině případů ale kočka snáší králíka dobře.
 

Život ve stresu?

Přes všechna ujištění však musíte být, před pořízením nového zvířátka, připraveni i na možnost, že se obě zvířata prostě pohromadě nesnesou a budou muset žít odděleně. Jistě nechcete, aby byla celý svůj ve stresu. Je to sice nepříjemné opatření, ale jejich klid a v neposlední řadě i pro vás, je 100% rozumné.