Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) je znám také pod svou přezdívkou zelená viagra. Jedná se totiž o rostlinu, která svými účinky působí na mužské pohlavní hormony a pánům (ale nejenom jim) tak navrací ztracenou chuť o sex. Mimoto má ale pozitivní vliv vlastně na celý lidský organismus, který dokáže „nakopnout“. Jaké to jsou a v jakých formách jej můžeme sehnat?

V naší zemi se nejedná o žádnou novinku. Znali jej již naši předci – například známý přírodovědec Jan Svatopluk Presl se o něm zmiňuje již v roce 1846, tehdy jej ovšem nazýval nadseda obecná. Dále je tato rostlina u nás známá jako kotvice zemská či kolčatka.

yoga-2587066_960_720

Bylina je nejvíce vyhlášená mezi sportovci, kulturisty či muži v andropauze, ale užívat jej mohou také ženy, které se snaží otěhotnět otěhotnět či trpí dalšími specifickými problémy. Mezi pozitivními účinky této rostliny totiž patří také zvýšení celkové obranyschopnosti organismu, zahánění únavy a nespavosti, pomáhají při ztrátě vlasů, proti nadměrnému ukládání tuků, osteoporóze, náladovostí a sníženému zájmu o sex. Mužům pak pomůže u problémů s erekcí či nízkou produkcí semene, ženám zase při neschopnosti dosáhnout orgasmu. Tyto účinky se začnou projevovat již po několika dnech pravidelného užívání, zejména s mizejícím pocitem únavy. Co se týče hormonální činnosti, tady si na výsledky musíte chvíli počkat.

walking-1868652_960_720

Protože se dnes již jedná o vcelku oblíbený doplněk stravy, lze jej konzumovat ve více možných formách – čaj, nálev, tinktura či kapsle. Kotvičník tablety energiezivota.com nabízí možnost praktického dávkování a skladování této byliny v praktických znovu uzavíratelných obalech či plastových dózičkách. Velkou výhodou je zde také široký výběr mezi různými velikostmi balení – sehnat můžeme balíček o váze 20 g nebo klidně i 250 g.

Každá bylina má ovšem také svá omezení. U kotvičníku je jím zákaz podávání dětem, těhotným a kojícím ženám, osobám trpícím ledvinovými či jaterními onemocněními nebo také osobám trpícím celiakií a chudokrevností.