Slyšeli jste už někdy o indexu BMI? Už asi každý z nás o něm slyšel, nejčastěji od lékaře. Co vlastně znamená zkratka BMI? Je to zkratka z anglického slova (Body Mass Index). Lékaři provádí pravidelné preventivní kontroly a preventivní prohlídky a právě na nich nám náš klasický (nejčastěji obvodní) doktor spočítá index BMI (tedy Body Mass Index). Jak ale něco takového spočítat?

Spousta lidí neví jak na to a tak trochu v tom třeba tápou. Pokud jste tedy lidmi z těch, kteří v tom tápou, nemají jasno ve výpočtech BMI indexu a vůbec tomu nerozumí, měla bych pro vás zcela jednoduché řešení, které vám ušetří veškerý čas, který byste jinak počítali sami, avšak pravděpodobně byste se nedobrali vůbec k žádnému výsledku.

nevědomost s otazníkem

Pro vás mám teď ideální řešení. Už tedy nemusíte zoufat, že si svůj index BMI neumíte spočítat. Znám totiž řešení – a tím je kalkulačka, která vám vše podrobně spočítá.

Když klineme na stránky našeho webu, zobrazí se nám taková přehledná tabulka, která nám dokáže za několik minut spočítat BMI index.

V prvním políčku zaškrtnete, jestli jste muž, nebo žena. U dalšího políčka zadáte vaši hmotnost v kilogramech, dále zadáte vaši výšku a jako poslední zadáte rok narození a kliknete na tlačítko SPOČÍTAT.

osobní schůzka

Pak už nám vyjede výsledek s naším BMI indexem. Nahoře se tedy zobrazí váš aktuální BMI index (můžete mít buď extrémní podváhu, podváhu, normální váhu, mírnou obezitu nebo extrémní obezitu), pod ním se zobrazí vaše ideální váha, jakou byste měli mít a pod ním nějaký text či zpráva s doporučením pro vás, jak je možné vaši váhu zlepšit či změnit.

Takže pokud si nevíte rady s vypočítáním body mass indexu (BMI) a nevíte si rady, určitě zkuste tuto chytrou BMI body mass index kakulačku, která vám je schopna za pár minut spočítat BMI index a než se nadějete, máte černé na bílém výsledek a jak je možné svoji váhu zlepšit či pozměnit či je všechno v pořádku.