Finanční situace mnohých z nás není ani trochu dobrá. A ani ti, jimž se vede docela obstojně, nemají nikdy jistotu, že to tak bude vždycky. Protože se peníze mohou hravě rozkutálet a pak mohou chybět.

Člověk tak nejednou zjistí, že by ještě nějaké ty finanční prostředky potřeboval, a to třeba i víc než nutně, jenže ať hledá, jak hledá, ne a ne doma ještě nějaké najít.

A co si počít, když už podobná situace někoho z nás nemine? Často se tu dá udělat už jenom jediné. Je možné vzít si v nějakém finančním ústavu půjčku, s její pomocí zvládnout stávající těžkosti a pak zase takové půjčené finance splatit.

finance a kalkulačka

Jenže finanční ústavy nejsou předurčené k tomu, aby pomáhaly všem lidem bez rozmyslu. A jakkoliv to možná zní krutě, nejsou tu od toho, aby strkaly peníze do lidí, kteří jsou na tom vážně zle.

Banky prostě musí s penězi, jež jsou jim svěřené, zacházet zodpovědně. A pokud už je někomu půjčují, pak jedině žadatelům, kteří jsou dokonale prověření a prokazatelně schopní všechno i s úroky vrátit. A ti ostatní z řad žadatelů? Ti prostě mají smůlu a neuspějí tu, ani kdyby se snažili sebevíc.

evropské finance

Abychom ale neskončili tímto pesimistickým konstatováním, zmiňme si, že u nás nemáme jenom takovéto banky. Máme i nebankovní společnosti, které jsou daleko flexibilnější a nenáročnější a které tak daleko ochotněji půjčují i těm, jimž by v bankách nebylo přáno. Tady stačí například dát do zástavy nemovitost a rázem je dostupná dejme tomu hypotéka na chatu. Díky této nemovité záruce je tu půjčka jistotou a žadatel získá klidně i hodně velké peníze, které může splácet třeba i po nízkých splátkách a hodně dlouho.

A tak sežene půjčku každý, kdo není vysloveně ztracený. Protože se dá s nebankovní společností rozumně domluvit a tato se snaží, aby se dalo žadatelům vyhovět. A to je něco, co by měl vědět každý z nás. Protože nikdo nikdy neví, kdy se jeho život zkomplikuje a on bude potřebovat nějaké ty peníze navíc.