Přemýšlíte z jakého materiálu si necháte zhotovit dlažbu na zahradu či do interiéru? Zvažte kámen a jeho výhody. Proč zvolit právě přírodní kamennou dlažbu?

Zaujala vás kamenná dlažba? Jaké má výhody a kam se bude hodit?

Kámen je nadčasovým a odolným materiálem, v poslední době je stále více vyhledávaný a dokonce se upřednostňuje i před mnohými jinými materiály. Má to jistě své opodstatnění. Ať už zařizujete nový interiér nebo zahradu, určitě zvažte, zda by se vám kámen nemohl také někam hodit.

přírodní kámen

Kámen a jeho využití

Kámen jako takový má široké využití, co se týče využití v interiérech i exteriérech, je třeba vyzdvihnout zejména jeho vlastnosti, ke kterým patří opravdu hodně dlouhá životnost a prakticky nulová potřeba údržby. Oproti jiným běžně využívaným materiálům, je kámen opravdu jednou z nejlepších voleb. A v potaz musíme vzít i to, že jde o přírodní materiál. No a jeho využití v praxi? Z kamene se vyrábí mnoho věcí, od malých dekorací, doplňků, až po obklady nebo dlažby. Domácnost může být kamenem výrazně oživená a použít jej můžete v menší i větší míře. Opravdovou bombou jsou jistě kamenné dlažby, například mramorová, žulová ale i břidlicová dlažba v interiéru má v sobě něco kouzelného a navíc jde o známku elegance a samozřejmě mnohdy i luxusu.

Kámen se pak rozděluje na kámen stavební a dekorační. Díky tomu, že se dá kámen různě opracovávat a dobře se s ním pracuje, samozřejmě podle toho, o jaký druh se jedná, se kámen dnes objevuje stále častěji nejen jako právě stavební materiál ale i jaké materiál pro výrobu nejrůznějších bytových doplňků.

kámen v koupelně

Proč kamennou dlažbu?

Přírodní kamenná dlažba se nejčastěji vidí venku na zahradě. Je možné vybrat si opravdu z obrovské škály možností, jak dlažbu uspořádat nebo jaký konkrétní kámen na sestavení dlažby venku využít. No a co vás potěší asi úplně nejvíc? Bezpochyby to budou kvality kamene, který se opravdu jen tak neopotřebuje, nemají na něj vliv ani rozmary počasí, nepodléhá zkáze a může se umístit opravdu kamkoliv.

Hlavu si pak nemusíte lámat asi s údržbou. Dlažbu stačí zamést, popřípadě opláchnout vodou a více opravdu není zapotřebí.