Pamatuji si na naší první televizi. Byla taková malá a hodně velká a mohutná. Taky vážila mnoho kilo a co víc, byla jenom černobílá. Vůbec žádná barva. Ale mě to vůbec nevadilo, bylo mi asi myslím čtyři nebo pět let. Byla jsem ještě malé dítě. A byla jsem velmi ráda, že jsem se tam mohla dívat na Večerníček. Pamatujete si ještě Večerníček? Mě to strašně moc bavilo. Dívala jsem se na něj i s mým bratrem a taky musím připomenout, že tato televize byla zajímavá v tom že měla tlustý a velmi chatrný ovladač, kde bylo asi jenom deset tlačítek, ne jako nyní, kde jich je asi sto. Ale nejen tak obyčejný ovladač.

Technika jde dopředu.

Ovladač, který byl ale až později. Takový dost chatrný, jak jsem psala. Dříve u naší první televize ovladač nebyl a když se chtěl přepnout program, tak se muselo stoupnout a dojít k televizi. Na televizi byly čudlíky. A těmi se přepínal přepínaly programy.  Nicméně, televize byla ale velmi často rozbitá. Nevím proč, ale tato technologie se mi docela líbila.

Pro města je technika nutná.

Nová technika, která je dnes je velmi kvalitní. Není to jako televize dříve. Kvalita technologie a dalších technologických výrobků a techniky je lepší. Všechno spěje dopředu. Nicméně ale to neznamená, že když máme techniku, že je to všechno lepší. To není pravda, že když se něco vyrobí a je to novinka, Nemusí to být dokonalé. Toto je risk techniky a dalších technických výrobků. Myslím si, že mnoho lidí ale o techniku nemá zas tak velký zájem. Mnoho lidí se vrací do přírody. Chtějí žít v souladu s přírodou. A v přírodě logicky žádná technika a technologie není, tam se lidi zajímají pouze o přírodu a zvířata. A myslím, že se ale nemá nic přehánět. Trocha techniky a technických výrobků nám jenom prospívat. Vemte si, že někdo s technikou a další technologií pracuje dnes a denně a nevím co by se stalo, kdyby z planety všechna technika zmizela. Myslím, že by to bylo pro naše lidstvo velká katastrofa.