Svou rozlohou téměř 16 hektarů patří Kamencové jezero k těm největším v České republice. Ovšem nejen rozloha je jeho předností – je to především celosvětový unikát, někdy nazýván ,,mrtvé moře“, ve kterém se díky složení vody nedaří ani sinicím, ani řasám. Vysoký obsah kamence, způsobující také hnědooranžové zabarvení vody, zabraňuje v jezeře životu i rybám a dalším vodním tvorům. Zde je několik typů, proč jezero rozhodně navštívit.
hladina jezera

Zábava na jezeře

Pro svou ojedinělost a zázračnost je Kamencové jezero lákadlem pro turisty z celého světa. Koupat se v něm lze celé léto, nehrozí přemnožení sinic a řas, kvalita vody zůstává výborná po celou sezónu. Je proto hojně navštěvováno rodinami s malými dětmi a těhotnými ženami, kterým v jiných jezerech a rybnících hrozí infekce. Snad jedinou nevýhodou chemického složení vody v jezeře je jeho již zmiňované hnědozlaté zabarvení, které se jen velmi obtížně vymývá. Doporučuji tedy vždy tmavé nebo staré oblečení k vodě, obzvláště plavky. Vhodné jsou také boty do vody. V přímé blízkosti jezera je po celou letní sezónu turistům k dispozici autokemp Kamencové jezero, které nabízí mnoho vyžití. U jezera se nachází písčité pláže a mola, letos nově zrekonstruovaná, ze kterých je pohodlný přístup do vody. V areálu kempu je turistům k dispozici několik restaurací, stánků s občerstvením, půjčovna loděk i šlapadel, sportovní vyžití v podobě hřišť a dětských atrakcí. Vedle jezera je také možnost vyzkoušet si vodní lyžování. Ubytovat se lze v udržovaných chatách, karavanech nebo stanech, sociální zařízení je čisté a celkově dostačující.
jízda na vodě

Okolí

V případě, že ubytovaným hostům nepřeje počasí ke koupání, je v okolí Kamencového jezera několik možností jak strávit čas. Pokud se vydáte z kempu pěšky, máte přímo vedle areálu tři aktivity:
1.      Minigolf,
2.      Aquasvět Chomutov – prostorný aqvapark s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé,
3.      Podkrušnohorský zoopark Chomutov – umístěný v příjemném lesním prostředí, s více než 160 druhy zvířat.