Dnešní děti často neznají základní domácí zvířata. Na jednu stranu znají ze zoologické zahrady například slona, tučňáka, lva nebo surikatu, doma pak chovají třeba chameleona nebo gekona, ale ve skutečnosti nikdy neviděli zblízka slepici nebo třeba ovci. Možná si někteří vzpomenou na aféru, která svého času zahýbala českými médii, kdy většina dětí, když měla namalovat krávu, namalovala fialovou krávu Milku, kterou znali z reklamy.
hezké krávy
Děti by měli znát domácí zvířata. Význam venkova se v posledních letech podceňuje, i na vesnici často funguje městský životní styl. To samozřejmě vede k neúctě k základním hodnotám jako je půda, úroda, potrava. Děti by se měly seznamovat s významem zvířectva a učit se úctě vůči službám, které nám jednotlivá zvířata poskytují. Sýry, mléko, jogurty, vejce, maso a masné výrobky se nevyrábějí tovární cestou, stejně tak ne zelenina a ovoce, ovšem to je jiný, byť podobný případ.
 slepice za plotem

Navštivte místo ZOO někdy třeba farmu

Proto jako rodiče někdy vynechejte návštěvu zoologické zahrady a navštivte nějakou farmu, kde se děti mohou seznámit s jednotlivými zvířaty a třeba se podívat také na to, jak probíhá dojení.
Velmi smysluplná v tomto ohledu může být návštěva Zooparku ve Vyškově nad Moravou. Do Vyškova většina lidí jezdí kvůli pověstného Dinoparku, ale návštěva zdejšího Zooparku rozhodně také stojí za to. Seznámíte se zde totiž s domácími zvířaty z celého světa a to je rozhodně velmi zajímavé nejen pro děti, ale také pro Vás.
ovce a jehně
V současné době je velmi oblíbená také agroturistika. Pro děti rozhodně velmi podnětná. Pro mnoho lidi se může zdát nesmyslné investovat do toho, abyste spali na statku a pracovali na zahradě a ve chlévě, mnozí to vnímají jako úžasnou záležitost, protože pro dospělého je to jedinečná relaxace a pro děti jedinečné poučení. Těchto farem, které nabízejí letní prázdninové pobyty je celá řada, proto neváhejte a najděte si takovou, která Vám vyhovuje například svou lokalitou nebo zaměřením.