Mnoho velkých firem se s klidným svědomím vloží do rukou reklamních agentur, jiné zase tvrdí, že nejlepší marketing pro svou firmu mohou odvést oni sami, neboť ji znají nejlépe. Tak kde je vlastně pravda? Začátky podnikání mohou být velmi náročné, je proto pochopitelné, že pokud si někdo část odpovědnosti vezme na svá bedra, nebude to na škodu. Reklamní agentury jsou ovšem pro některé začínající firmy zkrátka nedostupné a proto raději volí freelancery, kteří jsou cenově mnohem dostupnější. Svou práci odvedou kvalitně, ale s narůstajícími potřebami firmy bude potřeba spravování marketingu přeci jenom trochu přehodnotit.

Průzkum trhu

Spravování sociálních sítí, tvorba a optimalizace webových stránek, práce s PPC a SEO, tvorba produktových fotografií, grafický design…to vše můžete od dobré reklamní agentury Teplice požadovat. Spojit se s kompaktním a kreativním týmem lidí tak vůbec nemusí být na škodu, ba naopak. Mnohdy stačí nastínit jen základní koncept a reklamní agentura pro vás připraví reklamní kampaň na míru vašim potřebám.

Agentury však mohou mít mnohdy větší množství klientů. I v případě, kdy reklamní agentury čítají větší počty zaměstnanců, se může stát, že budou narážet na své limity. V takovém případě může dojít k posouvání některých dohodnutých termínů, i z tohoto důvodu je zapotřebí svěřit se do rukou ověřené reklamní agentuře. V té by se totiž nic podobného stávat nemělo. Dobrá agentura se s vámi dohodne na termínech, které je schopna splnit.

Analýza podnikání

Mít vše pod kontrolou je pro vás důležité, tak byste měli asi zpozornit. Marketingové firmy totiž ke své komunikaci používají výhradně projektové manažery, kteří vaše požadavky přetlumočí kreativnímu týmu. Ten na základě nich postupuje. Může se tak stát, že s výslednou prací nebudete vždy spokojeni. Dobrý projektový manažer by se však měl do zákazníky vcítit a porozumět jeho potřebám.