Není v našich řadách mnoho lidí, kteří by ještě nikdy nevyužili některé z možností, jež se nabízejí na internetu. A naopak je mezí námi určitě spousta těch, kteří už nedají bez internetu pomalu ani ránu. A samozřejmě máme v našich řadách spoustu těch, kteří jsou někde mezi, to znamená, že se někdy bez této sítě a jejích nabídek neobejdou, ale přesto pro ně není ještě internet vším.

Každopádně se tak dá říci, že už u nás internet zdomácněl. A daří se mu tu natolik, že je skoro až k nevíře, že je mezi námi pořád ještě mnoho těch, kteří pamatují doby, kdy tu tento vůbec nebyl k dispozici.

internetové obchody

Ale je tomu tak. Máme tu i ty, kdo prožili většinu života v éře předinternetové, i ty, kteří už byli internetem odkojeni a kteří svět bez této sítě nepamatují. A i ti, i oni už dnes obvykle internet využívají. Někteří více a někteří méně, někteří k uspokojení svých konkrétních jednostranných potřeb a někteří třeba k čemukoliv, co je zrovna napadne. A není nic divného na tom, že na možnost zvanou internet sázíme, protože je to často něco, co nemá konkurenci. Žádná klasická hra se nevyrovná svými efekty hrám internetovým, ani ty nejtlustší noviny neinformují tak obšírně o čemkoliv, jako právě internet, žádný kamenný obchod nám nenabídne na jediném místě tolik, co najdeme na internetu na svém monitoru.

internetové platby

A lidé oceňují na internetu pochopitelně nejenom možnosti, které nám tento dává. Není přece žádným tajemstvím, že jsme my lidé obvykle spíše líní, a internet nás potom zbavuje nepříjemné námahy a cestování za něčím, co nám tento může přinést až pod nos.

A tak počty uživatelů internetu rostou. A tento růst se zřejmě ustálí až tehdy, až budeme na internetu úplně všichni. Protože stále více lidí odhaluje jeho přednosti, a ti nabízející něco na internetu přicházejí se stále novými nabídkami, jež lákají. A to si přece nemůžeme nechat ujít.