Rádi navštěvujete wellnes centra nebo hotelové vířivky? Dělá vám pobyt ve vířivce dobře? Neváhejte a jednu si pořiďte i domů. Dnes už vířivka není pouze záležitostí bohatých, ale koupit si ji může takřka každý. Doma si vystačíte s vířivkou pro jednu nebo dvě osoby a umístit ji můžete i venku. Péče o vířivku není nijak složitá, se vším vám rádi poradí odborníci. Zásadním úkolem bude udržovat vodu čistou a nezávadnou. S tím vám lehce pomůže chemie určená přímo pro vířivky a kvalitní filtrační zařízení. A když se vám vířivka pokazí, sjednejte si opravy vířivek. Specialisté vám vymění poškozené součástky, vyčistí vám trysky, seřídí veškerou technologii a vířivku vám i zazimují. Koupání ve vířivce má blahodárné účinky na vaše zdraví, proto si tento luxus dopřejte i vy.

vířivá vana

Jestliže pracujete manuálně, jste starší člověk nebo jste sportovec, dopřejte si pobyt ve vířivce pravidelně. Vířivka s masážními tryskami vám dokonale uvolní svalstvo, které se pak může rychleji regenerovat. Při sportovní zátěži jsou také namáhány vaše klouby a vířivka vás dokáže zbavit jejich bolesti a snižuje jejich otoky. Pokud trpíte osteoporózou nebo artritidou, pravidelný relax ve vířivce vám od bolesti může pomoci.

relax v přírodě

Máte psychicky náročnou práci? Naložte se večer do vířivky a nechte ze sebe stres odbourat. Vířivka totiž podporuje hormony štěstí, takže se po koupeli budete cítit jako znovuzrození a připravení na další náročný den. Se stresem se často pojí také poruchy spánku. I tohoto problému vás může koupel zbavit. Vířivka pozitivně podporuje nervový systém a teplá voda společně s masážními tryskami zajistí to, že se vám bude večer dobře usínat a váš spánek bude kvalitní. Vířivka však nemá blahodárný účinek na všechny lidi. Například lidé se srdečním onemocněním a s cukrovkou a těhotné ženy by se měly pobytu ve vířivce vyvarovat. Nejlepší je poradit se se svým lékařem.