Majitelé domů se zahradami mají oproti lidem, kteří vlastní „pouze“ klasický byt celou řadu výhod, ale také i jednu ne zrovna drobnou nevýhodu. Je to nutnost starat se o zahradu, což nebývá často zrovna nejjednodušší. Jednou za uherský rok natřít plot nebo naolejovat vstupní branku asi zvládne úplně každý, ale pravidelně zastříhávat trávník nechce asi nikdo na světě. U méně rozměrných ploch se to dá ještě vydržet, a to i se starší technikou, ale pokud máte na starost velkou zahradu, bez moderní techniky se asi neobejdete.

sekačka

Základem pro dobrý trávník je nejen kvalitní hnojivo a pravidelné zalévání, ale rovněž i zastřihávání v pravidelných intervalech. Abyste toho docílili, musíte si pořídit kvalitní sekačku. Jistě, můžete používat i starší manuální model, ale v takovém případě se můžete rozloučit se svými zády. Proto je lepší koupit si raději moderní verzi, která se vám bude ovládat daleko lépe. A výběr je dnes skutečně široký. V nabídkách obchodů se dají standardně nalézt klasické benzínové sekačky, elektrické sekačky a jejich robotické alternativy. Každý typ má svá pro i proti a záleží pouze na vás, jaké vlastnosti u sekačky preferujete.

ruční sekačka

Křovinořez

Sekačka je samozřejmě základním vybavením každého, kdo chce mít hezký trávník, ale bez takového křovinořezu to také nejde. Jedná se o multifunkční nástroj, s jehož pomocí můžete nejen zkracovat trávu na místech, kam se se sekačkou dostanete pouze stěží, například u domu nebo v těsné blízkosti stromů, ale také stříhat živý plot nebo se zbavovat uschlých větví u stromků. Na rozdíl od sekačky nejsou křovinořezy kdovíjak drahé a s trochou hledání můžete najít kousek, který je kvalitní a zároveň příliš neprovětrá vaši portmonku. Lze se s cenou dostat i pod tisícovku. Křovinořezy se obdobně jako sekačky dělí na benzínové a modely napájené elektrickou energií.