To, co jste v mládí zameškali nebo jednoduše neřešili, můžete vždy dohnat v dospělosti. Patří to i v případě, že se rozhodnete pro úpravu vašeho vzhledu a rozhodnete se být nejen pro sebe, ale i pro vaše okolí přitažlivější.
Krásnější budete i díky vašemu úsměvu, který však musíte doladit k dokonalosti. V případě, že i vás trápí to, že vaše zuby nejsou rovné a mají své mouchy, neváhejte se odhodlat ke kroku, jakým jsou rovnátka pro dospělé.
Věřte tomu, že s nimi se k perfektnímu stavu vašeho chrupu dopracujete okamžitě.

zuby dospělého

Je na vás, jaké si zvolíte

V současné době se už svět rovnátek posunul o krůček vpřed. Klasikou pořád zůstávají fixní kovová rovnátka a dávají jim přednost zejména děti. Je to i z toho důvodu, že je mnoho zubařských ordinací, které nabízí dětem už na oko líbivé typy – zejména barevná nebo doplněná obrázkovými vzory. Dospělí zase ocení skutečnost, že nejsou ani zdaleka netypickou záležitostí, ale pořád více lidí se k nim dopracuje až ve starším věku.
Na výběr máte i možnost, pořídit si neviditelná rovnátka. Jde o takzvanou průhlednou variantu a má za úkol poskytnout pacientům pohodlí v tom smyslu, že nejsou tolik vidět a zpravidla o nich budete vědět pouze vy.
Nejlepší je však domluvit se s vaším dentistou o tom, který typ by byl pro váš typ chrupu tím nejlepším a nejúčinnějším řešením.

úsměv

Ortodontická léčba a její účinnost

V případě, že váš chrup není příliš ukázkový a toužíte ho upravit ho tak, abyste s úsměvem zazářili kamkoliv vkročíte, musíte si uvědomit, že léčba neproběhne ze dne na den. Je nutné dodržovat všechna pravidla a doporučení dentální hygienistky, které spočívá v řádném čištění mezizubního prostoru. Bude trvat několik let, než se vaše zuby srovnají do požadovaného výsledku, protože ani po odebrání fixních nebo snímatelných rovnátek není léčba u konce.
Každý chrup se musí dostat do stádia stabilizace a z toho důvodu mu musíte dát čas k tomu, aby vám přinesl bezchybný úsměv, který už nebudete muset schovávat.