Stěhování v Praze bývá obtížnou životní zkouškou a abychom v ní obstáli na výbornou, nesmíme podcenit alespoň ty základní úkony.

Koberce – tam, kde je nutné vystoupat do pěti pater po schodech, bude stěhování dlouhých koberců docela zabíračka. Dokonale prověří svalový fond každého, kdo se do takovéto nesnadné činnosti pustí. Koberce se musí stěhovat po schodech ve svislé poloze, aby se jim nepoškodila vlákna, a tento postup vyžaduje značnou fyzickou sílu.

stěhování ložnice

Automatická pračka – přestěhovat chladničku je snazší, než pračku, a to z toho důvodu, že je mnohonásobně lehčí. Pračka vám může sklouznout z popruhů, sjet po schodech, poškodit se a poškodit i omítku v chodbě a koneckonců vás může i smrtelně zranit. Stěhujete-li se do vícepatrového domu bez výtahu, přenechte http://www.kurzy.cz/tema/4232193.html tuto namáhavou práci profesionálům.

vybavení domu

Rozkládací pohovka – stěhovali jste někdy rozkládací pohovku, která je nerozebíratelná? Je těžká a navíc se velmi špatně uchopuje do rukou, protože má hladké polstrování a oblé rohy. Přestěhovat ji po schodech do vyšších pater je jeden z nejobtížnějších úkolů pro stěhovací firmy, velmi podobný stěhování klavírů. Stěhováci si mohou vypomáhat stěhovacími popruhy, ale i tak je to náročný úkon.

Starožitnosti – některé kousky starožitného nábytku jsou nejen těžké, ale i objemné, a práce s nimi je podobná, jako s pohovkou nebo s pračkou. Nevýhodou je, že starožitnosti jsou obvykle nerozebíratelné, a tehdejší truhláři a řezbáři jistě nepočítali s tím, že bude někdo někdy stěhovat starožitnou kredenc a psací stůl do pátého patra činžovního domu bez výtahu.

Velké rostliny – stěhovat vzrostlé rostliny s květináčem, o celkové hmotnosti téměř půl tuny, prověří schopnosti každé stěhovací firmy. Naštěstí se zpravidla takovéto exempláře nestěhují do vyšších pater, ale pouze do přízemí zimních zahrad, skleníků a foyerů.