Založení firmy je velký krok v životě každého podnikatele. Pokud se rozhodnete podnikat, je důležité mít jasnou představu o tom, jakým směrem se chcete vydat a co bude vaše firma nabízet. V následujícím článku vám, jak jsme slíbili, přiblížíme, jakým způsobem můžete založit firmu a co je nutné udělat k jejímu založení. Není to nic jednoduchého, ale rozhodně to také není procházka růžovým sadem. Vše je nutné nějak vypracovat a firma je rozhodně to, u čeho neexistuje žádná výjimka.

podnikatel

Prvním krokem k založení firmy je zvolit si formu podnikání. V naší zemi máte na výběr z několika možností, jako je živnostenský list, s.r.o., a.s. nebo v.o.s. Každá forma podnikání má své výhody a nevýhody, a proto je důležité pečlivě zvážit, která forma podnikání bude pro vás nejvhodnější. Navíc každá forma má také svá pravidla, kolik musíte vložit, zda je vůbec počáteční kapitál nutný a podobně. Také každá firma má různé pozice a podobně, o tom jsme se ale všichni učili ve školách a jistě to víme. Poté, co si zvolíte formu podnikání, je nutné založit si účet. Na tomto účtu budete spravovat finanční prostředky vaší firmy a přijímat platby od zákazníků. Vyberte si banku, která vám nabídne výhodné podmínky a vytvořte si tak firemní účet. Ten většinou mívá různé výhody a odměny, musíte se ale jen podívat, jaké účty nabízí různé banky. Dá se narazit na dost super nabídky, takže toho se nebojte.

růst firmy

Dále musíte firmu samozřejmě registrovat. Všechny formy podnikání s výjimkou živnostenského listu je nutné zaregistrovat v obchodním rejstříku. Pokud si zvolíte živnostenský list, stačí se registrovat u živnostenského úřadu. Se vším se pojí registrační poplatky a podobně, ale nejsou to nijak velké sumy. Peníze budete vkládat spíše do chodu firmy jako takového, tím myslíme i výdaje na reklamu či na drobné věci jako je i logo firmy. Tvorba loga v Nymburku může být pro vás vhodnou volbou, protože věřte nebo ne, ale i logo je poměrně důležité a musíte na něj myslet. Může vám totiž přilákat zákazníky.