Pro ty z vás, kteří o tomto fenoménu nikdy neslyšeli, se jedná ve své podstatě o zábavní par inspirovaný pohádkami a tématikou filmů a pohádek z produkce společnosti Disney Studio. Do jejich produkce se řadí klasické pohádky Sněhurka a sedmero trpaslíků, O Šípkové růžence, Medvídek Pú a mnoho dalších, dále to jsou moderní animované pohádky Frozen, Odvážná Moana, Příběh hraček a další, nebo dokonce i filmy a trháky jako Hvězdné války či Piráti z Karibiku. To a mnoho dalších inspirovalo tvůrce Disneylandu k postavení unikátního zábavního parku pro děti i dospělé.
Atrakce Auta
Pohádkový to kus země
Inspirace pohádkami přerostla mnohdy přímo v davová šílenství lidí, kteří čekají ve frontách, strkají se a chtějí co nejrychleji vystřídat různé atrakce. Celý komplex je rozdělen do několika částí pojmenovaných Fantasyland, Tomorrowland, Toy Story Land, Adventureland, Mickey Mouse village a další. Každá tato část je zaměřená na určité druhy pohádek a v každé z nich najdete alespoň tři atrakce typu horské dráhy, jízdě ve Stokorcovém lese v medové plástvi, šplhání na sopku, 3D jízdě v kosmické raketě, procházce po kouzelném hradu, jízdě po řece v pralese a mnoho dalších. Všechny části jsou přitom dále doplněny o tematické zpracování obchodů se suvenýry, restaurace, okrasné zahrady, sochy, fontány či informační centra. Je tu také plno stromů, ve kterých se ukrývají reproduktory hrající typické písničky z pohádek. To doplňuje celou atmosféru, která se podtrhne ještě tím, že na ulici hraje a tančí pochodová kapela Disneyland a chodí tu postavy z filmů a pohádek, se kterými se můžete vyfotit.
Být v pohádce něco stojí!
Disneylandů je na světě celkem šest, v Orlandu na Floridě, v Los Angeles v Kalifornii, v Paříži, Hong Kongu, Shanghaii a Tokiu. Každý den a každý večer se ve všech Disneylandech schází statisíce návštěvníků, kteří tu prožívají jeden z nejkouzelnějších dní svého života. Každý večer se koná velká paráda a průvod s ohňostrojem. Zaměstnanci den co den vytváří pro návštěvníky pohádkový a unikátní zážitek. Nicméně to něco stojí.
Pohádkový hrad v Disneylandu
Za jeden jednodenní dospělý lístek dáte v přepočtu okolo 1 500 Kč, v každém Disneylandu je to samozřejmě jinak, podle ekonomické úrovně dané země. Nicméně se do Disneylandu musíte nějak dostat, většinou se totiž nachází na okraji velkého města, a když máte štěstí, dostanete se sem pohodlně metrem. Ale samozřejmě je součástí Disneylandu i služba autobusové dopravy. Dále musíte počítat s tím, že dovnitř nesmíte brát žádné své jídlo. Utratíte tu tedy velké navršené peníze za občerstvení a dále samozřejmě za nějaký ten suvenýr, kterých je tu velmi hodně. Avšak pro milovníky Disney filmů to budou dobře utracené peníze.