Modernizace vládne světu a není tedy divu, že konečně prosákla i do běžného lidského života, potažmo do silničního provozu.
Například už nemusíte mít v rámci povinné výbavy rezervu (a samozřejmě ani vybavení na provedení výměny pneumatiky), pokud budete mít dojezdové gumy, zaplacenou asistenční službu či lepící sadu na opravu pneumatik.

lékarnička

Co je další novinkou?
Mezi další změny patří také to, že už není nutné mít v autě sadu žárovek a pojistek. Samozřejmě, že všichni víme, že je to logické, protože kdo z řidičů to umí, a hlavně u nových moderních aut jsou LED světlomety či xenony, a to ani vyměnit nelze. Nikdo vám ovšem žárovky vozit nezakazuje, pokud patříte mezi ty, kteří to umí!

Co tedy patří do povinné výbavy?
Povinně tedy musíte mít pouze nezbytně nutné prostředky pro zabezpečení posádky v případě nehody či poruchy. To znamená:

tachometr

  • reflexní vesta
  • výstražný trojúhelník

Ochrana před stáčením tachometrů

Momentálně tedy platí, že kdo nelegálně stočí tachometr, zaplatí až půl milionu korun. Toto omezení je samozřejmě mířeno hlavně proti těm, kteří záměrně stáčí kilometry a dále auta prodávají. Neměl by být poškozen nikdo, kdo si pořídí auto, kde bude již tachometr stočen, neboť proti těmto zákon cílen opravdu není. Pokud se však stane, že bude potřeba výměnu počítadla provádět, bude pro to muset být vypsán speciální protokol. Pokud takový nebude existovat, hrozí pokuta až padesát tisíc korun.  V přípravách je také informační systém, který by při STK odhalil nejen nižší stav na tachometru, ale automaticky by předával informace, které by vedly k odhalení takových podvodů.
 
A jak se to má s lékárničkou?
Ani lékárničce se nevyhne změna. Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s ministerstvem dopravy rozhodlo, že pro první pomoc v autě bude stačit lékárnička, ve které už nebude muset být trojcípí šátek, náplast s polštářkem a plastová rouška.

zničené kolo
 
Rozhodně se podívejte na změny, které přišly a kromě pravidelné údržby, kterou s autem podstupujete, se nezapomeňte zaměřit právě i na tyto uvedené novinky!