Večerní pohoda, sluníčko už tolik nepraží, větrem se line vůně klobásek. Hm a nejlepší jsou ty opečené s láskou na vlastním grilu či ohništi. Že nic takového na vaší zahradě není? Tak to je obrovská chyba. Dá se však snadno a lehce napravit. Jak? Postavit si danou věc vlastníma rukama. A jak na to?
hořící uhlíky
Jak postavit ohniště:
1.       Pořádně si rozmyslete, kde ohniště postavíte. Zvolte takové místo, kde je vám dobře na těle i na duši. Vyberte pěkné zákoutí v zahradě, někde kde je soukromí před zvědavými sousedy a okolím z ulice. Také pouvažujte nad směrem vanutí větru na vašem pozemku, aby při každém grilování klobásy či steaku nemusela sousedka nahněvaně sbírat prádlo a posunovat zahradní nábytek od kouře dál.

2.       Nyní přichází na řadu tvar ohniště. Nejklasičtější je samozřejmě kruhového tvaru. Ale můžete si trochu pohrát a vytvořit elipsu, čtverec či nějaký volný oblý tvar místa, kde se tvoří lahodná jídla s vůní kouře.  

3.       Nakreslete si vaši představu na papír, změřte dané místo a sežeňte potřebný počet vámi zvoleného materiálu. Stavět lze z kamene, cihel, střešních tašek, odpadového materiálu a prefabrikátů koupených v obchodě.

4.       Začněte se samotnou stavbou. Lze stavět tzv. na suchu, bez mokrého spojovacího materiálu a spáry vysypat pouze štěrkem, anebo použít maltu k uchycení jednotlivých kusů ohniště. První řadu také nepokládejte pouze na trávu, ale sejměte půdu alespoň o 3 cm a teprve poté položte první základní kámen.

5.       Po dokončení samotného ohniště si dejte záležet na úpravě terénu kolem. Jde o celkový vzhled. Je dobré tomu také přizpůsobit posezení. Zhotovte jej ze stejného materiálu nebo se pokuste vše celkově nějak sladit do jednoho celku.
párek na klacku
Po dokončení vašeho snu, nezapomeňte uspořádat kolaudační grilovačku. Pozvěte všechny nejbližší sousedy a přátele a pochlubte se vaší dílem.