Pololetí s tím související zkouškové období je zanedlouho tady. Blíží se konec listopadu, adventní čas a Vánoce utečou jako voda a pak to přijde. Na určitou dobu se zahrabeme do knížek jako krtci, budeme se jenom učit, učit a ještě jednou pro změnu učit. Zkouškové období se odstartuje. Jak se připravovat na zkoušky?

vzdělání

Zjistěte si, jak se vám nejlépe učí.Učíte se rádi ze skript? Nedělá vám to problémy? Někomu vadí příliš mnoho textu. Pokud s tím máte problém, udělejte si vlastní výtah – takový přehled k jednotlivým kapitolám s těmi nejdůležitějšími body. Tyto body se naučte, pokud si u některého z bodů nebudete vědět rady, jednoduše do skript nahlédnete. Rovněž je důležité zjistit, zda se učíte radši z počítače, což pravděpodobně dlouho nevydržíte, protože vás za chvíli budou bolet oči. Určitě je lepší, když si materiály vytisknete. Můžete si tak podtrhávat a psát si poznámky.

Zjistěte, zda máte k dispozici předtermíny zkoušek.Někteří učitelé umožňují vykonání zkoušek již v prosinci. Pokud máte na učení dostatek času a vyhovuje vám to, určitě neváhejte, a udělejte si nějaké zkoušky co nejdříve. Tedy ještě před Vánocemi. Věřte tomu, že i pro vás pak budou Vánoce mnohem příjemnější, když budete vědět, že již máte dvě či tři zkoušky hotové.

Zkoušky si řádně rozvrhněte.Vyučující již většinou v prosinci vypisují termíny. Pořádně se ale zamyslete a rozvrhněte si zkoušky tak, ať se stíháte učit. Nenavalte si to všechno najednou, protože se pak budete zbytečně příliš stresovat. Rozdělte si vše postupně, ať máte vždy alespoň tři dny na přípravu před další zkouškou.

Učte se průběžně.No, nedělá to asi nikdo z nás, že ano. Většinou do předmětu nahlédneme opravdu až před zkouškou. Udělejte to trošku jinak. Projděte si všechny předměty, zjistěte, které informace již ovládáte, a kolik se toho potřebujete naučit. Podle toho budete vědět, kolik času na který předmět budete potřebovat, což vám pomůže při tvorbě zkouškového rozvrhu.

úkoly

Co je třeba pochopit, pochopte co nejdříve.Předměty, které obsahují příklady či postupy je potřeba pochopit. Nesnažte se je jenom naučit. Snažte se pochopit, proč je to právě tak, jak to je. A začněte s tím co nejdříve. Pokud máte čas, sedněte k tomu klidně ihned. Jakmile na to jednou přijdete a pochopíte to, máte vyhráno…
Tak hodně štěstí J