Nejde o to jen někde bydlet, ale vytvořit si takový domov, kde budeme rádi. Vytvořit si svůj azyl, kde se schováme před celým světem a kde ze všech stěn na nás bude dýchat klid a pohoda. Samozřejmě, že domov je tam, kde nás mají rádi, ale vytvořit si jej takový, abychom si v něm opravdu odpočinuli a abychom opravdu byli nejraději doma, k tomu musíme vědět, co přesně chceme a potřebujeme.Sdílení takového domova se svými nejbližšími je potom ta nejkrásnější věc na světě.

Jak může vypadat zátiší, kde nám nic nechybí
Byt je odrazem toho, kdo v něm bydlí. Nemusí být nic exkluzivního, stačí, když je praktický a vkusně zařízený. K tomu je třeba mít neotřelé nápady a řešení. Můžeme vytvořit mnohá půvabná zákoutí, které nám nabízí často půda se svojí zajímavou atmosférou. Místnosti co nejméně zastavěné nábytkem, zajímavě řešená okna a hezky upravený balkon, lodžie či terasa dokáží malé zázraky. Nepraktické je však bydlet ve starožitnostech, ale naopak mít věci, které slouží a nejsou jen pro okrasu.

Spokojenost a pohodlí
Byt, který lahodí Vašemu oku, by neměl postrádat:
· prostor a světlo
· jednoduchost a eleganci
· vkus a účelnost

Nemusíte mít moc pokojů, abyste mohli uskutečnit svoje dobré nápady. Pro většinu z nás bývá problémneshromažďovat věci. Ale je třeba umět se vypořádat se zbytečnostmi, aby byt nepůsobil přeplácaně, nýbrž stále útulně. Je pak znát, že se Vám v něm příjemně a pohodlně žije. Ani v kuchyni by neměla být žádná zbytečnost, ale všechno pěkně při ruce.

Knihovna a postel
Pro někoho jsou knihy součástí životního stylu. A skutečně nejlepší ozdobou stěny kromě hezkých obrázků je plná knihovna. Ale určitě pro každého je důležitá postel. Pro někoho tak, že v ní i přes den odpočívá a dostává v ní ty nejlepší nápady. Je to útočiště, kde máme prostor sami pro sebe, a proto i ta má být vzdušná a bez přemíry nábytku.