Kdo se rozhodne bydlet v mobilním domě, má jedinečnou možnost vyhnout se městskému stresu, žít více v souladu s přírodou, v poklidu, a tím si také zlepšit kvalitu svého života. Někteří lidé si vybírají pro umístění mobilního domu rekreační lokality a mohou na své zahrádce pěstovat ovoce a zeleninu, čímž si kromě toho, že dělají něco pro své zdraví, mohou polepšit i finančně. Další možností, jak ušetřit a stát se více nezávislými na dodavatelích energie, je vytápění dřevem v krbových kamnech, vlastní zdroj vody ze studny, a také fotovoltaické panely.

instalace fotovoltaiky

Fotovoltaika v Plzni umožňuje kromě výroby elektrické energie také ohřívat vodu, tím pádem máte spolu s vytápěním dřevem výrazné úsporné zdroje v domě. Nepotřebujete pak ani přípojku zemního plynu, pokud budete vařit na propan-butanu, který je výhřevnější, a zároveň vám odpadnou pravidelné (pevné) měsíční platby za dodávku plynu.

Výhodou fotoltaiky je možnost nechat vystavět panely na jakékoli střešní krytině a libovolném úhlu zkosení střechy. Panely je možné umístit i na střechu zcela rovnou, využívají se k tomu speciální držáky, které panely naklopí do požadovaného úhlu. To znamená, že není problém umístit je ani na mobilní dřevostavbu, celoročně obyvatelnou a zateplenou.

fotovoltaika na střeše

Jediným úskalím může být nosnost střechy či konstrukce domu a na tuto otázku by vám měl odpovědět výrobce mobilních domů. A samozřejmě rozhoduje i místo, kde domy budou stát, střecha by měla být nasměrována co nejvíce k jihu, aby odebírala maximum slunečního záření během dne.

Montáž fotovoltaiky provádí celá řada firem, u nichž můžete konzultovat svou aktuální situaci a poptávat řešení, které je vhodné právě pro vás. Odborníci by vám také měli vysvětlit výhody tohoto řešení, obsluhu zařízení a nároky na údržbu. Měli by vás rovněž seznámit s tím, jak si počínat při technických závadách.