V případě, že si chce své bydlení vybavit krásným a kvalitním nábytkem, tak sáhněte po nábytku z masivu. Ten vás v žádném případě nezklame. A rozhodně by vás neměla odradit ani jeho na první pohled vyšší cena, neboť se jedná o investici, která se vám jednoznačně vyplatí. Především proto, že takový nábytek vám doma vydrží věky. Je velice odolný, a tak se jen tak nepoškodí. A pokud už by přece jen k něčemu takovému došlo, tak se dá velice snadno opravit – třeba tak, že postižené místo přebrousíte a znovu nalakujete. To vám žádný nábytek z dřevotřísky neumožní.
nepovlečená peřina
A je zde ještě jedna podstatná věc, a to, že nábytek z masivního dřeva stárne do krásy – to znamená, že s věkem se příjemně mění i jeho barvy, lépe vynikají letokruhy a barvy medoví. Takový nábytek se vám proto nikdy neokouká a s přibývajícími léty bude ještě krásnější. A to doma jistě oceníte. Nicméně pokud by vám náhodou barva přírodního dřeva nevyhovovala, můžete si klidně zvolit i barevně lakovaný nábytek, třeba v odstínu moderní bílé. K dispozici jsou vám jak bílé skříně a stoly se židlemi, tak třeba i bílá postel 180×200 centimetrů.
Nicméně pokud jde o přírodní provedení masivního nábytku, tak to se dokonale hodí do každého interiéru, ať už jej ladíte do rustikálního anebo moderního stylu anebo úplně jinak. Ano, i moderním bytům masivní dřevěný nábytek skvěle sluší, ale neztratí se samozřejmě ani na chatě. Nicméně jeho nejlepší vlastností je jistě to, že jej můžete bez obav kombinovat i s jinými kusy nábytku.
srdce z polen
A takovou vlastnost žádný, byť i sebelepší nábytek z dřevotřísky nemá – pokud se vám okouká anebo poničí nábytek vyrobený z dřevotřísky, tak vám nezbývá, než si pořídit nový. Ovšem nábytek z masivního dřeva vám nabízí ještě jeden velký trumf – je naprosto zdravotně nezávadný a do ovzduší v jeho okolí se tak neuvolňuje nic jiného, než příjemná vůně dřeva. Takže v místnostech jím vybavených můžete zdravě dýchat i dobře spát.