Nezáleží na tom, jak hodně a dobře uklízíte. Štěnicím, roztočům a dalším podobným potvůrkám se jednoduše neubráníte. Můžete to zkoušet, ale neubráníte se jim. Nenechte se jimi odradit, ale je dobré je znát. Chcete vědět, jaké příšerky s vámi doma přebývají?
 žlutý roztoč

Zatočte s roztoči

Roztoči jsou základní organismy, které máme v domácnosti každý. Krmí se šupinami lidské kůže, vlasy, bakteriemi a plísněmi. Nejčastěji je najdete v matracích, kobercích, plyšácích a podobném. Zbavit se jich úplně nemůžete, ale když nebudete mít v bytě koberečky a tunu plyšáků, tak jich bude podstatně méně. Sami nebezpeční nejsou, ale jejich výkaly ano. Ty mohou způsobovat alergie, ekzémy, vyrážky, astma a v horším případě i zánět spojivek.
 pavouk na pavučině

Zvířátka v koupelně

S rybenkami se můžete potkat nejen venku, ale také v bytě. Milují vlhko, a proto jsou nejvíc v koupelně a na toaletě. Najdete je ale i v kuchyni, a to především tam, kde skladujete mouku a cukr. Tyto dvě potraviny totiž velice rády požívají.
 

Likvidátor nábytku i oblečení

Štěnice mít zaručeně nechcete. Jediným spolehlivým způsobem, jak se jich zbavit je totiž vyhodit všechno, co napadli. Navíc jsou pro lidi nebezpeční. Přes den je většinou nepotkáte, protože spí v kobercích, gaučích nebo knihách, ale v noci je budete mít zaručeně na sobě. Rádi bodají a koušou. Kousance svědí, což vás nutí se škrábat a do těchto ranek se může snadno dostat i nějaká nepříjemná infekce.
 

Nejčastější obyvatel paneláků

Rus domácí velice často žije v panelácích. Proč? Protože je tam celoročně teplo. A právě to jsou ideální podmínky pro jejich rozmnožování. Stejně jako mnoho dalších jde o nočního tvora. Přes den se skrývá ve škvírách a mezerách, zatímco po nocích hledá po bytě něco k snědku. Nejraději má odpadky, ale nepohrdne ani papírem. Ven z domu výše uvedené tvory nedostanete, ale můžete alespoň zmenšit jejich množství díky omezení odpadu a koberců.