O tom, že byla taková situace ještě před lety nemyslitelná, není vůbec pochyb.
•        Prostor, kam se chodila vykonávat základní lidská potřeba, se zařizoval už od počátku odděleně a v těch nejmenších rozměrech, aby poskytoval maximální soukromí.
•        Stejně na tom byla i koupelna – místo pro vykonání hygieny, která ovšem disponovala mnohem větším prostorem a luxusem v ní.
černá koupelna

Je moderní mít jednu místnost na všechno?

Ano je! Důkazem toho je i nespočet rekonstrukcí nebo prvotních návrhů při stavbě nového domova. Ze zpočátku obyčejného nápadu se stal momentální trend, který jde nejen s dobou, ale ve své podstatě má i své uplatnění.
1.    Šetří se místem– spojením dvou místností nebo jednoduše předěláním jedné místnosti na dvě samostatné kapitoly, vám může usnadnit čas s přemístěním se a taktéž i práci s úklidem.
2.    Zdravotní řešení– ze zdravotního hlediska je to lepší řešení právě proto, aby se nepřemísťovaly bakterie z jedné místnosti do druhé. Špinavé ruce si tak můžete okamžitě umýt, díky přístupu k umyvadlu.
3.    Praktický pohled na věc– hledí se i na účel. Ten mluví za vše, protože díky spojení dříve dvou odlišných místností, máte na dosah ruky vše, co potřebujete a nachází se v jedné jediné.
zrcadlo nad pračkou

Negativa, která to přináší

Všechno má svůj háček nebo možná negativa, kterými se není čím chlubit. I toto řešení má své nedostatky, na které není dobré zapomínat.
1.    Zamezení přístupu jiným členům do koupelny v době, kdy jste na toaletě.
2.    I díky spojení toalety, která je plná bakterií, si můžete přivodit zdravotní rizika při každém spláchnutí, které způsobuje rozptýlení všech virů do vaší koupelny, ve které hodláte vykonávat hygienu (kartáčky na zuby, houbička na mytí do sprchy nebo vany, ručníky).
3.    Nedostatečný pocit soukromí.Ano i ten se vám může dostavit díky tomu, že budete ve větším prostoru a každou chvíli víte, že může někdo toužit po tom, dostat se ani ne tak na toaletu, jak do koupelny.
4.    Důkladnější úklid je v tomto případě více než nutný. Čemu samozřejmě budete muset obětovat nejen čas, ale i velké množství práce a úsilí, a to i každý den.