Lidé si pořizují vlastní zahradní bazény z různých důvodů. Nicméně k těm hlavním patří, že chtějí mít koupání na dosah ruky, a také to, že jim záleží na tom, aby se koupali v opravdu čisté, zdravotně nezávadné vodě. I když veřejná koupaliště a aquaparky dělají všechno, co mohou, není v jejich silách zajistit dokonalou zdravotní nezávadnost takového prostředí, které denně navštěvují stovky až tisíce lidí. Stačí jeden nemocný člověk ve vaší blízkosti, který vám předá svou kožní chorobu, a máte potíže třeba na celý život. A ani ta nejlepší desinfekce něčemu podobnému nemůže zabránit.

voda

Ovšem u vás doma vám něco takového v žádném případě nehrozí, primárně už z toho důvodu, že si můžete snadno ohlídat jak to, kdo váš bazén navštěvuje, tak to, jaká je kvalita jeho vody.
Základní pravidlo při údržbě bazénu zní, že je potřeba jej pravidelně zakrývat tak, aby se do vody nedostaly žádné zbytečné nečistoty zvenčí. Nicméně ani při té nejlepší snaze nemůžete nikdy zabránit vniknutí nečistot – stačí menší vítr v době, kdy se koupete a spolu s ním se do vody dostane třeba listí, hmyz anebo prach z okolí.

hadice

Druhým naprosto zásadním bodem v péči o vodu ve vašem bazénu proto je, že musíte mít k dispozici opravdu kvalitní, a především velice výkonnou filtraci. Ta se postará o to, že zachytí všechny nečistoty, které se ve vodě vyskytují. Dostatečně výkonná filtrace totiž dokáže přefiltrovat veškerý vodní objem nádrže během několika málo hodin. Stačí, když ji zásobíte vhodným filtračním materiálem, což může být třeba zeolit anebo písek do filtrace, a dále ji s celým bazénem propojíte pomocí kvalitní bazénové hadice, která odolá jak bazénové chemii, tak i působení ultrafialového záření, a navíc je dostatečně ohebná k tomu, aby se snadno přizpůsobila místu, kde ji připevníte. Jen tak málo stačí k tomu, abyste si mohli užívat dokonale čistou vodu i vy!