Když zákazník nebo dokonce zákazníci nezaplatí soukromému podnikateli, dostane se tento lehce i do přímo existenčních problémů. Protože on musí platit všechny nezbytné výdaje dál, aby mu neutekli zaměstnanci, kteří by nevyplacenou mzdu sotva akceptovali, aby neztratil dodavatele, bez jejichž dodávek by nebylo z čeho vyrábět, aby se neocitnul bez odpojené elektřiny nebo aby se na něj nevrhnuly státní instituce, dožadující se daní a jiných povinných odvodů. A sám by se pochopitelně také rád aspoň najedl a zaplatil nájem svého bytu.
A když na to nemá? Když podnikání, které mělo vynášet, nečekaně vynášet přestalo? Jak z té bryndy ven?

hypotéka na dům

Takový podnikatel to vesměs řeší půjčkou. Protože jiné cesty zpravidla není. Jenže pořídit si někde peníze na dluh, to není často jenom tak. Protože ne každý právě někomu takovému půjčí. Zejména pokud už měl dotyčný podnikatel dluhy v minulosti, některé dosud splácí nebo se dokonce kvůli nějakým potížím dostal na ‚černou listinu‘ jménem registr dlužníků.

A co má dotyčný dělat ve chvíli, kdy před ním banky zavírají dveře, jejich úředníci zamítají jeho žádosti ostošest a ani z příbuzných a známých se nic vymámit nedá?

Pak přijde vhod americká hypotéka bez registru. Finanční produkt nebankovního sektoru, díky němuž může náš hrdina získat peníze už do čtyřiadvaceti hodin od schválení žádosti, eventuálně po dohodě i ještě rychleji. A to bez zbytečného papírování a handrkování se, bez skrytých poplatků nebo nějaké povinné platby předem.

úvěr

Kouzlo této hypotéky, tedy vlastně podnikatelského úvěru, spočívá v tom, že se člověk za půjčené peníze zaručuje vlastní nemovitostí, respektive nemovitostí někoho jiného, kdo je ochoten se za něj zaručit. Nebankovní instituce si nechá poslat fotografie daného objektu s jeho adresou, stanoví jeho odhadní cenu, a pak už nic nebrání tomu, aby si náš podnikatel vzal zmíněnou hypotéku ve výši až sedmdesáti procent hodnoty oné do zástavy dané nemovitosti. Klidně s až čtyřicetiletou lhůtou splatnosti a nízkými splátkami, jež zvládne splácet každý.
A je po starostech.