Češi jsou národem kutilů a je o nás známo, že si dokážeme poradit téměř se vším. Markantní to bylo zejména za socialismu, kdy nebyl trh dostatečně zásoben službami a výrobky, a tak si je lidé vytvářeli sami na vlastní pěst. Tehdy bylo poměrně běžné rozvádět elektrické kabely po domě, instalovat zásuvky a zapojovat domácí spotřebiče či svítidla. Od té doby však uplynulo již více, než třicet let, a karta se začala obracet.

elektrikář při práci

Zejména mladší generace již nemá ke kutilství takový vztah, i když jsou hobby markety doslova našlapané mnoha výrobky v tomto duchu, a stává se, že si nedokážeme zapojit ani lustr nebo závěsnou lampičku v ložnici. Tímto vám chceme sdělit, že byste se však neměli stydět za to, že nejste profesionální elektrikář, a že ani kutil nemusí umět všechno. S elektroinstalací si navíc není radno příliš zahrávat, každá chyba se tu vymstí a může vás to stát i život. Zkrat elektrického vedení také může způsobit požár, a to byste rovněž jistě nechtěli.

elektrikář u rozvaděče

Elektrikáře v Praze 4 https://www.technologie-budov.cz/elektrikar-praha-4/ můžete požádat i o drobné zásahy, a to jak v rámci havarijních stavů, tak i instalačních prací.

Zásuvky – potřebujete v místnosti ještě jednu zásuvku a nechcete riskovat zapojování prodlužovací šňůry, která vede po podlaze, a snadno se tu může něčím skřípnout nebo jinak poškodit? Elektrikář zásuvku zapojí dle platných předpisů a použije k tomu patřičný průřez vodičů.

Svítidla – ne každý si troufne na zapojení lustrů a dalších svítidel, jsou lidé, co s elektroinstalací nikdy nepřišli do styku a neví o ní zhola nic. Pořád lepší oslovit elektrikáře, než riskovat nějaké vážné problémy.

Děti a zvířata v domácnosti – elektrikář může provést v domácnosti i revizní práce a zkontrolovat, zda tu nehrozí nějaké nebezpečí zejména malým dětem a domácím mazlíčkům. Zvířata občas ráda překusují různé kabely a děti jsou v tomto směru ještě vynalézavější. Elektrikář vše zkontroluje a doporučí vám vhodné zabezpečovací prvky a postupy.