Při koupi nové trouby si musíte dát pozor hned na několik věcí a parametrů. Tím prvním je dostatečná velikost, neboli objem počítaný v litrech. Standartní přístroj má okolo 70 litrů. Maximální příkon u dražších spotřebičů je lehce přes 3 kW a u levnějších nad 2,5 kW. Na to navazuje spotřeba, protože dnes chce již každý s rostoucími cenami ušetřit na energiích. Proto jsou dnešní trouby v energetické třídě A+. Záleží co také budete péct a podle toho vybírat. S maximální teplotou to nebude problém, protože dosahuje většinou teploty až 250 stupňů.
ovládání sporáku
Dnes nabídnou spoustu programů i včetně grilování. Na grilování většinou dostanete příslušenství a program, ale ne každý ho využije, takže pro někoho je to jen další zbytečná funkce. Jen si dejte pozor na to, aby Vaše staré plechy pasovali do nových drážek. Další vychytávkou je teplotní sonda, díky které můžete sledovat jak je maso propečené ve středu nikoli v troubě. Takže se Vám už nestane, že maso bude uvnitř syrové, ale na povrchu bude vypadat upečeně. Další programy záleží na typu využití. Ale určitě je důležité dolní a horní pečení dohromady i zvlášť, a to například když je spodní část upečená, ale vrchní potřebuje ještě nějaký čas. Potom program horkého vzduchu a další.
pečené kuře

Electrolux EOD6C71X

Tato trouba se stala velice oblíbenou, jen si za ni o něco více zaplatíme, protože stojí přes 12 000 Kč. Určitě se řadí mezi dražší modely, ale za to má co nabídnout. Hned na první pohled si všimnete pěkného designu, který se hodí do většiny kuchyní. Celé to podtrhuje černá barva se stříbrnými doplňky. Disponuje dost užitečnou funkcí SteamBake. Opravdu podle názvu má hodně společného s pečením v páře. Celé to funguje díky kombinaci vlhkosti a zároveň suché teplo. To všechno zajistí křupavost povrchu a dobře propečený vnitřek masa. Má také teplotní zmíněnou výše. Díky tomu nebudete v průběhu pečení neustále testovat, jestli už je vnitřek pokrmu dostatečně hotoví. Vždy pomůže pomocí LED displeje s doporučenou teplotou a časem. Takže jestli Vám nevadí si trochu připlatit, tak je to pro Vás ideální volba.